Viskas prasidėjo dar 2007-aisiais, kai Ežeraičio miške vykusiame muzikos festivalyje ,,Yaga” susipažino dvi jaunos širdys. Klajokliai, niekad neišblėstančiu alkiu menui alsavę paaugliai – Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas tąvakar atrado ne tik visą gyvenimą truksiančią meilę bei draugystę, bet ir drauge pradėjo savo muzikinę kelionę:
Kamilė: Kai susipažinome, man buvo keturiolika, jam septyniolika. Pažintis prasidėjo nuo… gyvenimo kartu: vyko muzikos festivalis, jis neturėjo palapinės ir ieškojo, kur apsistoti. Pažvelgiau – įdomus vaikinas – ir pasiūliau prisijungti prie mūsų. Paskui dvejus metus nebendravome, o vėl susitikome Naujųjų išvakarėse. Nuo tada nesiskyrėme. Abu turėjome panašios patirties ir pomėgių: mane paauglystėje įkvėpdavo septintojo dešimtmečio literatūra, Mantą, kaip supratau, irgi…
Mantas: Mane gal labiau ,,Heroinas” (juokiasi). Sutikus Kamilę, visą laiką lydėjo jausmas, kad mes seniai susitikome. Iš kur aš ją pažįstu? – vis stebėjausi.
Lėtai, tačiau užtikrintai kelią į klausytojų širdis užkariaujantis indie-folk / polck rock / ethno punk stiliaus muzikinis duetas ,,Kamanių šilelis” paneigė mitą, kad lietuviškas folkloras jau niekam nebeįdomus. Šiandien kamanės tebedūzgia – grupė gyvuoja nuo 2011 metų, intensyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei vis dovanoja naujas dainas gerbėjams. Kol kas ,,Kamanių šilelis” yra išleidęs 4 albumus: „Viskas teka” (2014), „Namai” (2017), „9” (2020) ir ,,Žiūrėti į saulę“ (2023). :
Mantas: Kamilę įsmylėjau tada, kai pirmąsyk išgirdau dainuojant, tačiau pačiam reikėjo persilaužti, kol ryžausi pagroti jai savo dainą: nedrąsu buvo, gėda… Sujungėme savo skirtingus muzikinius skonius – ir gimė kažkas, kam reikėjo vardo. Po poros metų pasivadinome ,,Kamanių šileliu”.
Interviu laidose paklausti, kodėl pasirinko tokį retą ir akį patraukiantį sceninį vardą, muzikantai su nostalgijos kupina šypsena veide dalijasi:
Kamilė: Viskas labai paprasta: norėjome, kad pavadinimas susidėtų iš mūsų vardų – Kamilė ir Mantas. Taip gimė žodis kamanė. O šilelis – vieta, kurioje susipažinome.
Šiandien Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas – Lietuvos ir užsienio teatro pasaulyje puikiai žinomi vardai. Kamilė – teatro režisierė, Mantas – teatro bei kino aktorius. Ne tik muzika, bet ir teatras žavėjo juodu jau paauglystėje, o dabar jie yra garsaus lietuvių režisieriaus Gintaro Varno buvę mokiniai, kuriantys ne tik muziką, bet ir teatrą kartu:
Kamilė: Kai išgirdau jį mokykloje deklamuojant eilėraštį, kurio pabaigą pamiršo ir sukūrė savąją, man buvo visiškai aišku, kad Mantas yra aktorius. Jis neketino nei baigti mokyklos, nei studijuoti, bet kadangi stipriai jaučiau, kad tai jo profesija, paskatinau baigti mokyklą.
Mantas: Kamilė padrąsino ir tada, kai ryžausi stoti į teatro akademiją, nors dar nebuvau baigęs mokyklos. Perėjau visus turus, per paskutinį pokalbį prisipažinau, jog esu baigęs tik dešimt klasių. Mane norėjo išmesti, bet visgi priėmė laisvuoju klausytoju. Tada susiėmiau ir per vienus metus baigiau dvi paskutines mokyklos klases ir išklausiau vaidybos kursą.
Kamilė: Aš įstojau į režisūros kursą, kurį rinko Gintaras Varnas. Pirmaisiais akademijos studijų metais su Mantu ir draugais pigiai nuomojomės medinį dvarą Žygimantų gatvėje: į jį nuolat užeidavo aktorių, dailininkų. Paskui pradėjome gyventi tik dviese – ir vis kūrėme. Ne visada sekėsi, buvo labai sunkių laikotarpių, rimtų dvejonių dėl pasirinktos profesijos. Visgi dabar manau, kad studijų metai buvo vieni geriausių gyvenime: per tą laiką pastačiau penkis spektaklius.
Kamilė ir Mantas savo gyvenimą po lygiai dalija muzikai, teatrui ir meilei. Paklausti atsakymų į amžinus gyvenimo klausimus: ar mes randame antrą pusę, ar ją kiekvienam atsiunčia? Ir ar apskritai egzistuoja toks dalykas, kaip antra sielos dalis, menininkai teigia:
Mantas: Aš galvoju, kad viskas gamtoje ir visatoje turi savo antrą pusę. O ar mes ją surandam (jei išvis randam), ar mums ją atsiunčia – nežinau.
Kamilė: Aš tikiu, kad yra žmonių, kurie skirti tau kažką išmokti, bet antra sielos pusė esi tu pats. Ir, ko gero, mūsų viso gyvenimo užduotis yra integruoti abi tas puses, leisti joms susitikti, patirti vientisumą su savimi.
kamanių šilelis – paleisk mane namo (Music Video)
,,Kamanių šilelis” / Asmeninio albumo nuotr.
,,Kamanių šilelis” / Asmeninio albumo nuotr.
,,Kamanių šilelis” / Asmeninio albumo nuotr.
,,Kamanių šilelis” / Asmeninio albumo nuotr.