Pietinis langas

Raudono siūlo teorija

Atėnė Anužytė

Žmonės nuo seno bandė paaiškinti gamtos reiškinius, vykstančius aplink juos, savo emocijas, santykius su kitais.

Raudono siūlo teorija yra Rytų Azijoje pasakojamas mitas, kuris byloja, kad sielos draugų mažieji pirštai yra surišti nematomu raudonu siūlu. Žmonės taip aiškina tarpusavio ryšius, kuriuos globoja meilės ir santuokos dievas Yue Lao. Tai ryšys, kuriam įtakos neturi nei aplinka, nei laikas, nei kiti veiksniai. Siūlas gali susipainioti, išsitempti, bet niekada nenutrūks. Kad ir kas nutiktų, tikima- šie žmonės susitiks, bus kartu, jie  skirti vienas kitam. Pagal šį mitą mes nuo gimimo esame surišti ne tik su savo antrąja puse, bet ir su draugais, kitais mūsų pinamoje istorijoje būsiančiais veikėjais.  Žmogus pats šio siūlo nutraukti negali, nes manoma, kad tai kyla iš aukščiau, stipriau nei jis  gali kontroliuoti. 

Ši teorija atsirado, kai japonai sužinojo, kad alkūnkaulio arterija eina nuo mažojo piršto iki širdies, ,,raudonasis siūlas“ juos ir jungia. Raudona spalva simbolizuoja laimę, sėkmę. Dėl to paties atradimo daug kultūrų pažadus užtvirtina susikabindami mažaisiais pirštais. 

Dažnai mes atsiduriame tame pačiame kambaryje, prasilenkiame gatvėje ar net gyvename šalia mums skirto žmogaus, bet iš tiesų su juo susipažįstame tik tada,kai ateina laikas, kai mums leidžia likimas ar šiuo atveju – raudonas siūlas. Kaip tai nutinka,turbūt niekas tiksliai ir nežino, tačiau visada galime tikėti.